5 lutego 2021 podczas lekcji przyrodniczej w klasie III uczniowie mogli dowiedzieć się, jak wygląda królik miniaturka, poznać zasady karmienia i opieki nad nim. Tego typu lekcje angażują uczniów i sprawiają, że wiedza przekłada się na praktyczne działania. Swojego pupila zaprezentowała Michalina, która z chęcią odpowiadała na pytania kolegów i koleżanek oraz Pani Doroty Maślak wychowawcy klasy III.
Lekcje przyrody w klasie III
Bale karnawałowe w klasach I-III
W tym tygodniu uczniowie klas I-III bawili się na szkolnych balach karnawałowych. O tym, że prawie każde dziecko kocha taniec wiedzą chyba wszyscy. Nasi uczniowie, również uwielbiają taniec, zabawę i okazało się, że są prawdziwymi królami parkietu. Jak zwykle przebraliśmy się za różne postacie. Niektórzy wystąpili w tak ciekawych i tajemniczych strojach, że panie nauczycielki nie mogły rozpoznać uczniów ze swoich klas. Peruki, maski, woalki, kapelusze oraz inne nakrycia głów sprawiły, że niektórzy do końca nie zorientowali się z kim akurat tańczą! Przy muzyce czas szybko płynął, więc trzeba było wykorzystać każdą chwilę na dobrą zabawę. W przerwie przewidziany był poczęstunek, przygotowane na tę okazję. Po słodkim posiłku zabawa trwała dalej. Korowody, pociągi, kółeczka, tańce parami oraz indywidualne trwały przeszło dwie godziny, więc wszyscy tancerze byli bardzo zmęczeni, ale weseli. Nie zabrakło muzycznych hitów, przy których bawiliśmy się najlepiej. Ogólnie można stwierdzić, że takie lekcje są niezwykle przyjemne! Tym razem, pomimo przykrywającej twarz maseczki nie mieliśmy wątpliwości, że tajemniczą Damą, która pojawiła się w naszych klasach, była Pani Dyrektor. Balony, serpentyny, kolorowe paseczki krepiny sprawiły, że klasa zamieniła się w prawdziwą salę balową. Zgodnie z wytycznymi każda z klas bawiła się osobno, w swojej sali. Mamy nadzieję, że za rok będziemy mogli bawić się wspólnie, a nie tylko w swoich klasach.
Iwona Dziedzic-Kałuska
"Zagraliśmy z głową" z WOŚP
31 stycznia uczniowie Szkoły Podstawowej w Pomierzynie grali dla Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Odwiedziliśmy Pomierzyn, Ślizno, Giżyno, Sienicę, Starą Studnicę i Pępłówki. Za każdym razem przy pomocy grzechotek, dzwonków i gwizdków zaznaczaliśmy naszą obecność. Wolontariuszom nie straszny był mróz, ciepła herbata w termosach pomogła poprawić humor. Po odwiedzeniu wiosek zakończyliśmy na pysznym pączku w Pałacu Wedlów w Kaliszu Pom., gdzie złożyliśmy nasze puszki z datkami.
Akcja przepełniła nasze serca pozytywną energią i optymizmem, że jest tak wielu ludzi dobrego serca. Po przeliczeniu zawartości naszych puszek, okazało się, że zebraliśmy ponad 2300 zł. Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy wsparli WOŚP. W tym roku fundacja zakupi z zebranych środków sprzęt, w który wyposaży oddziały dziecięcej laryngologii, otolaryngologii i diagnostyki głowy.
Bardzo ciepło dziękuję panu Henrykowi Tillackowi za pomóc w organizacji, pani Halince Kowalskiej za przepyszne babeczki, a szczególne podziękowania kieruję w stronę wolontariuszy i pomocników - Eliasz, Bartek, Tomek, Błażej, Olek, Majka, Milena, Antosia - jesteście super :)
Sylwia Tillack
Aktywnie na śniegu
W naszej szkole zachęcamy do uczestnictwa w rekreacyjnych i sportowych formach aktywności fizycznej, a zimowa aura dała ku temu świetne warunki. Uczniowie klas IV-VIII zmotywowani przez nauczyciela wychowania fizycznego ulepili ze śniegu ciekawe figury. Zachęcamy do obejrzenia prac uczniów w albumie fotograficznym.
Smaczny konkurs :)
Zachęcamy do udziału w wojewódzkim konkursie, którego głównym celem jest zainteresowanie młodych ludzi tematyką produktów i potraw tradycyjnych, zachęcenie do wspólnego, rodzinnego przygotowywania smacznych dań oraz odkrywania kulinarnego dziedzictwa Pomorza Zachodniego.
Więcej informacji w regulaminie: Regulamin_VIII_edycji_konkursu_Poszukiwacze_smakow.pdf
Załączniki:
Zalacznik_nr_1_do_Regulaminu__VIII_edycji_konkursu_Poszukiwacze_smakow_-_Zgloszenie.docx
Zalacznik_nr_2_do_Regulaminu__VIII_edycji_konkursu_Poszukiwacze_smakow__-_Oswiadczenie_zgoda_na.docx
Zalacznik_nr_3_do_Regulaminu__VIII_edycji_konkursu_Poszukiwacze_smakow__-_Oswiadczenie_zdjecia.docx
Zalacznik_nr_4_do_Regulaminu_VIII__edycji_konkursu_Poszukiwacze_smakow_-_Oswiadczenie_na_wykorz.docx
Zalacznik_nr_5_do_Regulaminu_VIII_edycji_konkursu_Poszukiwacze_smakow_-_Oswiadczenie_dane_osobow.doc
Zalacznik_nr_7_do_Regulaminu_VIII__edycji_konkursu_Poszukiwacze_smakow_-_klauzula_RODO(1).docx
Dzień Babci i Dziadka
"Babcia ma srebrne włosy
z księżycowego światła
i mówi drżącym głosem
o pogubionych latach.
Na stole pachnie ciasto
i stygnie nam herbata,
a w oczach babci jasno,
choć czas tak wiele zatarł."
Babcia i dziadek to wyjątkowe osoby w życiu każdego z nas. Z okazji ich święta, życzymy im wszystkiego co najlepsze od życia, ale przede wszystkim dużo, dużo zdrowia i siły.
Uczniowie klas I-III przygotowali z tej okazji upominki i życzenia.
Dzień Babci i Dziadka
Życzenia dla babci i dziadka muszą być wyjątkowe - tak jak wyjątkowe są to osoby w życiu naszym i naszych dzieci. Dlatego też wszystkim Babciom i Dziadkom z okazji Ich święta składamy życzenia w formie wierszyka:
Kochani, dziś okazja rzadka.
Mamy Dzień Babci oraz Dziadka.
Jak wiecie jest ich razem czworo,
co można sprawdzić, gdy się zbiorą.
Wciąż mówią wtedy o tych latach,
gdy jeszcze dzieckiem był mój tata.
A nasza mama bez swych lalek
do łóżka iść nie chciała wcale.
A teraz, jak ten czas wciąż leci!
Cieszą się z dzieci swoich dzieci.
I myślą, widząc ich gromadkę,
że miło babcią być i dziadkiem.
Więc dziś spróbujcie zapamiętać.
Czym są dla dziadków ich wnuczęta?
I pięknej szansy nie przegapcie:
kochajcie dziadków swych i babcie!
Uczniowie i pracownicy Szkoły Podstawowej w Pomierzynie
Nareszcie zawitała do nas zima!
Uczniowie klasy pierwszej wykorzystali powrót do szkoły i piękną zimową pogodę na wspólne zabawy na śniegu. Jesteśmy szczęśliwi, że nasi najmłodsi uczniowie mogli wrócić do szkoły, bo szkoła bez uczniów była pusta i smutna...
Od 18 stycznia powrót uczniów klas I-III do nauki stacjonarnej
Od 18 stycznia do szkoły wracają uczniowie klas I-III , zapewniamy opiekę świetlicową i dożywianie - oczywiście w reżimie sanitarnym.
Wytyczne_MEiN__MZ_i_GIS_dla_klas_I-III_szkol_podstawowych.pdf
Wesołych Świąt!
Zbliżają się święta Bożego Narodzenia, święta poprzedzone miłością wigilijnego wieczoru, czarem choinki i polskiej kolędy. Zgodnie więc ze świątecznym zwyczajem pragnę przekazać wiele dobrych słów i życzyć tego wszystkiego, o czym pisze poeta:
„Wesołych świąt!
Bez zmartwień,
z barszczem, z grzybami, z karpiem,
z gościem co niesie szczęście!
Czeka nań przecież miejsce.
Wesołych świąt!
A w święta, niech się snuje kolęda.
I gałązki świerkowe
Niech Wam płoną na zdrowie.”
(W. Melzacki)
życzą Dyrektor i Pracownicy
Szkoły Podstawowej w Pomierzynie
Laureaci konkursu recytatorskiego on-line „Zaczarowane w słowa”
Z wielką przyjemnością informuję, że uczniowie naszej szkoły, mimo pandemii i przedświątecznego okresu, wzięli udział w konkursie recytatorskim on – line „Zaczarowane w słowa”, którego organizatorem był Ośrodek Kultury w Mirosławcu. Bardzo dziękuję rodzicom, którzy przygotowywali swoje pociechy i wysłali nagrania.
Oto lista laureatów:
- w kategorii wiekowej 7-9 lat
I miejsce zdobył- Paweł Pawłowski z kl. I
II miejsce zdobyła Sara Janeczek z kl. III
- w kategorii wiekowej 10-12 lat
III miejsce zdobył- Stanisław Chwastek z kl. IV
- w kategorii wiekowej 13-15 lat
III miejsce zdobył- Karol Grządziel z kl. VIII
Pozostałych uczestników jury postanowiło również nagrodzić drobnymi upominkami. Serdecznie gratuluję uczestnikom i zwycięzcom.
M. Kawecka
Świąteczne pierniczki klasy VI
Przygotowując się do Świąt Bożego Narodzenia uczniowie klasy VI naszej szkoły co roku dekorowali własnoręcznie pierniczki na wigilię klasową w ostatnich dniach nauki szkolnej.
W tym roku nie mogliśmy spotkać się w rzeczywistości, ale z tradycji pieczenia i dekorowania pierniczków nie zrezygnowaliśmy. Warunki były trochę inne, bo każdy robił je we własnym domu, ale z pewnością nie straciły na smaku, jak i zapachu oraz wyglądzie.
Podczas dekorowania mieliśmy okazję porozmawiać o tradycjach bożonarodzeniowych w domach uczniów klasy VI. I jest tak, jak powinno: na stole króluje 12 tradycyjnych potraw, zachowuje się post w dzień Wigilii, jest sianko i dzielenie się opłatkiem, oczekiwanie na pierwszą gwiazdkę, po wieczerzy wigilijnej i udział w pasterce. Na koniec wychowawczyni złożyła uczniom życzenia spokoju, czasu spędzonego razem z najbliższymi, odpoczynku i radości.
Mamy nadzieję, że czas, kiedy będziemy mogli się spotkać ponownie w szkole i wrócić do nauki w tradycyjnym wydaniu niedługo nadejdzie …
Sylwia Tillack
Kartki świąteczne z myślą o samotnych
Uczniowie klasy VI wykonali własnoręcznie kartki świąteczne i przekazali je MGOPS w Drawsku Pomorskim, który zorganizował akcję kartek dla osób samotnych.
Nasi wychowankowie chcieli w ten sposób sprawić radość i wywołać uśmiech na twarzy, wszystkich tym, którzy myślą, że nikt o nich nie pamięta. Mamy nadzieję, że w święta Bożego Narodzenia każdy znajdzie bratnią duszę.
Życzymy zdrowia, spokoju i radości, aby świąteczny czas dał chwile wytchnienia, a tym którzy tego potrzebują, okazję do przebaczenia i pojednania.
Sylwia Tillack
Betlejemskie Światło Pokoju
Dziękujemy Pani Sylwii Tillack za przekazanie wiecznego ognia na ręce Pani Dyrektor Moniki Kaweckiej. Czym jest Betlejemskie Światło Pokoju? To długa tradycja. W Grocie Narodzenia Pańskiego w Betlejem płonie wieczny ogień. To właśnie od niego co roku odpala się jedną malutką świeczkę, której płomień niesiony przez skautów w wielkiej sztafecie przez kraje i kontynenty obiega świat. W ten sposób dociera do nas, aby głosić nam radosną nowinę i krzewić idee braterstwa i przyjaźni!
Informacje pochodzą ze strony https://swiatlo.zhp.pl/
Co mogłoby pomóc św. Mikołajowi?
6 grudnia wypadł w niedzielę, ale zaraz po niej, na godzinie wychowawczej, uczniowie klasy VI zajęli się właśnie mikołajkowym tematem.
Ubrani na czerwono, w mikołajowych czapach lub z reniferowym porożem chcieliśmy uczcić, choćby zdalnie, mikołajki. Najpierw wyszukaliśmy informacji o zwyczaju obdarowywania się prezentami, bo nie wiem, czy wiecie, że idea wręczania prezentów powstała długo przed narodzinami Chrystusa i początkowo bardziej polegało to na wymianie towarów! Ówczesne prezenty były oznaką szacunku, a nieodwzajemniony upominek mógł stać się plamą na honorze. Rzadko jednak były to prezenty drogie i wystawne.
Potem zapoznaliśmy się z postacią biskupa Mikołaja z Miry, który wsławił się pomocą biednym i potrzebującym. Następnie uczniowie mieli za zadanie narysowanie projektu rzeczy, która mogłaby się bardzo przydać św. Mikołajowi. Uczniowie wykazali się wyjątkową pomysłowością i stworzyli m.in. przyrządy do teleportacji, pakowania prezentów czy zbierania informacji o prezentach z listów dzieci. W międzyczasie powstawały pachnące i pyszne pierniczki, które Mikołajowi na pewno poprawiłyby humor.
Dziękuję rodzicom klasy VI za przekazanie dzieciom słodkich upominków od klasowego Mikołaja. Wszystkim życzymy, by atmosfera dzielenia się radością trwała z nami długo, nawet po świętach Bożego Narodzenia.
Wychowawczyni klasy VI
Sylwia Tillack
Mikołajki w klasie I
Jak co roku w Szkole Podstawowej w Pomierzynie obchodzimy Mikołajki. 4 grudnia klasa pierwsza obchodziła je online. W tym roku wyglądało to inaczej niż zawsze, ale mimo to było bardzo wesolo i radośnie.
Magdalena Wilczyńska
Wataha na V HRF (wersja świąteczna)
Czuwaj :) 5 grudnia drużynowa i harcerki z 10 GWDH "Wataha" wzięły udział w V Harcerskim Rajdzie Filomowym (edycja świąteczna) organizowanym przez 8. Szczep Ziemi Choszczeńskiej "Infinitum". Rajd był inspirowany filmem "Grinch: świąt nie będzie". Amelka, Milena, Gosia i drużynowa przeszły trasę w Kaliszu Pom. odwiedzając m.in. okolice UMiG, Ośrodka Kultury, Cmentarz i park miejski. Zadania i kolejne wskazówki otrzymywaliśmy w wiadomości na Messengerze od koordynatora naszej trasy. Zadania były częściowo zaszyfrowane, ale świetnie sobie poradziłyśmy. Zadania były różnego typu, każde pozwalało uwolnić drzemiącą w nas kreatywność. Musiałyśmy m.in. zaproponować i uzasadnić miejsce ukrycia klucza, stworzenie ze wszystkiego wokół nas portretów Cindy i Grincha, stowrzenie pułapki na Grincha czy życzeń z przeprosinami od Cindy. Dziękujemy organizatorom za świetną zabawę. Każdy uczestnik otrzymał pamiątkowy dyplom i upominek. Miło było się poruszać i wziąć udział w grze. Ostatecznie spotkałyśmy się na ostatnim zadaniu, emocji nie brakowało.
pwd. Sylwia Tillack
Wyróżnienie w konkursie plastycznym "Szantowiązałka 2020"
Z radością donosimy, że praca harcerki starszej Wiktorii Bartkowskiej z "Watahy" została wyróżniona w konkursie plastycznym "Szantowiązałka 2020". Konkurs polegał na wykonaniu pracy plastycznej, która była inspirowana wybrana przez uczestnika szantą. Wiktoria wykonała pracę, która związana była z szantą "Hiszpańskie dziewczyny". Gratulujemy :)
pwd. Sylwia Tillack
Klasa VI o nauczaniu na odległość
Jakie emocje towarzyszą nam w sytuacji izolacji i konieczności przejścia na naukę zdalną? - na takie pytanie odpowiedzieli sobie uczniowie klasy VI. Na godzinie wychowawczej opowiedzieli, co podoba im się, a co nie, w nauczaniu na odległość.
Okazało się, że najdotkliwszy jest brak kontaktu z kolegami i koleżankami ze szkoły, brakuje też spotkań i rozmów z nauczycielami. Dzieci wolą jak nauczyciel kontaktuje się „na żywo”, podejdzie, wytłumaczy, poprawi, pochwali. Ale zauważają też plusy pozostania w domu, jak brak konieczności wczesnego wstawania by dojść na przystanek i dojechać do szkoły, czy więcej czasu dla siebie, choćby dlatego, że kończąc lekcje są już w domu :)
Mają więcej czasu dla siebie, ale samodzielna nauka nie jest łatwa i wymaga wiele samokontroli i motywacji. Dzieci mają problemy techniczne, głównie związane z siecią, ale i również sprzętem. Nauczyły się jednak obsługi wymaganych programów i starają się poradzić z dyscypliną pracy w warunkach domowych. Jednym to odpowiada, innym trochę mniej. Uczniowie mają świadomość konieczności nauki zdalnej, ale tęsknią za „normalną” szkołą. Rozumieją, że wprowadzone obostrzenia służą ich zdrowiu i bezpieczeństwu. Wiedzą również, do kogo mogą zwrócić się z problemami i że warto rozmawiać, gdy czujemy się źle, bo emocje są czymś naturalnym i to, co czujemy, nie jest czymś złym.
By uprzyjemnić nieco zajęcia, uczniowie otrzymali zadnie wykonania ludzika, którego mina odzwierciedla ich stosunek do zdalności nauczania. Wyszły ciekawe prace :)
SUKCES W KONKURSIE "RAZEM PRZECIW PRZEMOCY"
Serdecznie gratulujemy Karolinie Gregorowicz, Jagodzie Pomagalskiej, Michalinie Lodzinskiej, Alicji Tomiec, Ani Staniec i Gabrysi Nowak zdobycia tytułu laureata w konkursie plastycznym „Razem przeciw przemocy", który był zorganizowany w ramach projektu realizowanego przy współpracy z Powiatowym Centrum Pomocy Rodzinie w Drawsku Pomorskim przez Stowarzyszenie na Rzecz Wspierania Dzieci i Rodziny FAMILIA. Konkurs był skierowany do dzieci szkół podstawowych na terenie powiatu drawskiego. Dzieci miały do wykonania plakat promujący przeciwdziałanie przemocy.
Warto wspomnieć o tym, że na dwanaście nagrodzonych prac, aż sześć należało do uczniów naszej szkoły. Gratulujemy raz jeszcze Uczniom i Rodzicom! Prace zostały wykonane pod opieką Pani Magdaleny Wilczyńskiej, Iwony Dziedzic-Kałuskiej, Doroty Maślak i Joanny Chełstowskiej.
W galerii umieszczamy nagrodzone prace.
Archiwum Aktualności